Balon jako marketingový prostředek?

Balon se dříve využíval hlavně jako dopravní prostředek. Dnes se využívá hodně při zážitkových dárcích, pro rekreaci a někteří mají balonářství jako koníček. Vlastník balonu musí mít pilotní zkoušky a závisí na něm bezpečí posádky. Balony se dnes ale také využívají jako marketingový prostředek. Vždyť kdo nezvedne hlavu a nepodívá se nahoru na nebe, když se nad ním majestátně vznáší balon?

Prostředky vzdušné reklamy

Balony nebo vzducholodě patří mezi oblíbená místa pro umístění reklamy. Oblíbené jsou i jiné typy vzdušných reklam. Třeba Airdancer je válec, který funguje na principu naplnění a vypuštění vzduchem, ve finále se sloup hýbe a natřásá. Často bývá používán jako poutač u autobazarů a mívá i jiné podoby než jen potištěný válec (klaun, barevný panák). Využívaná je také plochu malém balonu ve tvaru vzducholodi. Ta je naopak oblíbena v uzavřených prostorech. Využít můžete i balony ve tvaru koule naplněné vzduchem. Jejich velikost se pohybuje od jednoho do pěti metrů, ale můžete si na zakázku určitě nechat vyrobit i větší.

Reklamu můžete pořídit i na opravdovou velkou vzducholoď, ta ale bude dražší než reklama na horkovzdušném balonu. Pilot vzducholodi musí mít udělané ještě další speciální zkoušky právě pro řízení vzducholodi. Celkově je reklama na vzducholodi ve světě i u nás jen málo využívanou formou propagace. Častější je pro tyto úkoly využít horkovzdušný balon. Ten je  také hodně využíván při zážitkových letech balonem.

Reklama na horkovzdušném balonu

Reklama na horkovzdušném balonu je podle výzkumů pětkrát účinnější, než třeba na obyčejném billboardu. Lidé balóny ve vzduchu rádi pozorují a nestane se, že by přepnuli na jiný kanál nebo přeladili rádio. Při pohledu na vaši reklamu na balonu tak budou mít příjemný pocit, budou se jí kochat a to se vám jen tak u nějakého poutače nestane.

Propagační balon můžete použít při nejrůznějších příležitostech nebo ho jednoduše můžete nechat létat nad určitým územím. Záleží už jen na vaší fantazii a invenci (a samozřejmě také na přírodních podmínkách), kam ho umístíte.

Inspirujte se nápady na dárky k narozeninám!