Let balónem – starty po celé ČR!

Let balónem pro dvě osoby je vhodným dárkem k výročí vztahu nebo narozeninám vašeho přítele či přítelkyně. Zažijte pohled do krajiny z ptačí perspektivy po boku blízké osoby. Na zážitek jako je let balónem nezapomenete!

Obdarovaný bude moci vybrat z nabídky lokalit, ve kterých je možné vznést se do oblak. Nabídka zahrnuje severní, jižní, východní, západní Čechy a Moravu.

Výběr několika možných startovních lokalit:

Startovat například můžete z blízkého okolí hradu Karlštejn. Majestátní památku si tak budete moci prohlédnout i z výšky. Po letu balónem na Karlštejnem doporučujeme světoznámý hrad navštívit. Základní kámen hradu byl položen roku 1348 arcibiskupem Arnoštem z Pardubic. Stavba stojí v národní přírodní rezervaci a je ve správě Národního památkového ústavu. Do dnes je nejnavštěvovanějším českým hradem.

Vzlétnout můžete i v okolí Českých Budějovic. Podívat se zde pak třeba můžete do Budvar muzea České Budějovice nebo vyrazit za kulturou do Jihočeského divadla. Budějovická scéna má vlastní činoherní, baletní, loutkoherecký i operní soubor.

Váš let balónem může začínat i v Brně nebo Telči. Druhé jmenované město se chlubí nádherným historickým centrem, které bylo zapsáno na seznam památek UNESCO. Významnou historickou památkou je telčský zámek postavený v renesančním stylu.

Průběh letu balónem

U všech letů platí, že se nejprve schází posádka a balónáři a společně se připravuje balon k letu. Příprava spočívá v rozbalení balónu, vyzkoušení hořáku a připevnění obalu balónu ke koši. Dále před odletem pilot seznámí pasažéry s chováním balónu při letu. Po nafouknutí balónu posádka nastoupí a vznese se do oblak. Při letu je možné fotit a natáčet a proto doporučujeme, abyste si s sebou nezapomněli vzít fotoaparát či kameru. Let trvá hodinu, za kterou se vzdušnou čarou stihne uletět kolem deseti až patnácti kilometrů. Vše záleží na rychlosti a teplotě větru. Po celou dobu letu doprovází balón pozemní posádka, tak pak účastníky letu převeze zpět na místo, odkud se vzlétalo.

Nechte se inspirovat dalšími zážitkovými dárky!