Lety balónem v ČR

35_balon-32_32_tn2Vidět svět z ptačí perspektivy bylo dlouho lidským snem, který se teprve vcelku nedávno podařilo realizovat v běžném životě. Splnit si jej můžete i vy prostřednictvím zážitkové agentury ESENNCE.cz, která zprostředkovává lety horkovzdušným balonem na mnoha místech po celé České republice.

Pokud chcete svůj život zpestřit dobrodružstvím v romantickém duchu a podívat se na svět z trochu větší výšky, máte příležitost.

Vyberte si lokalitu pro let balonem

Jedním z nejoblíbenějších je prolet nad Prahou a jejím okolím, během kterého uvidíte například hrad Karlštejn v celé své kráse nebo proslulý zámek Konopiště. Pokud budete chtít, můžete se zaletět kochat přírodou nad nedaleký Český ráj nebo zůstat v Polabské nížině a pozorovat čilý ruch na řece Labi. Pro Pražáky i mimopražské návštěvníky je let balonem Praha nádherný zážitek.

V západních Čechách stojí určitě za zmínku let nad městem Plzeň, kde se vaří jedno z nejlepších piv na světě. Plzeň má však i mnoho jiného co nabídnout kromě svého pivovarnického průmyslu. Nadchnout vás mohou i její kulturní památky jako je gotický chrám sv. Bartoloměje, který je se svou 102 metrů vysokou věží nejvyšší v Čechách nebo renesanční radnice z 16. století.

Málokdo by tušil, jak dokáže z koše horkovzdušného balonu zaujmout Ostrava, černá perla slezského regionu. Proletíte se kolem mnoha historických památek, jakými je Evangelický Kristův kostel ve stylu holandské renesance nebo Hvězdárna a Planetárium Johanna Palisy. V okolí Ostravy se pak nachází soutok několika řek, nad kterými budete prolétat s nedalekými Beskydy na obzoru.

O Brně se říká, že je nejzelenějším městem České republiky. Budete to moci sami posoudit, až budete prolétat nad jeho městskou zelení a historickými památkami jakými jsou hrady Špilberk a Veveří nebo Katedrála svatého Petra a Pavla. Katedrála je umístěna uprostřed Brna na kamenném ostrohu zvaném Petrov a je dominantou města. Let balonem Brno vám ukáže město ve zcela novém světle!

Let balonem jako originální dárek

Lety balonem trvají se vším všudy 3-4 hodiny (samotný let cca hodinu) a konají se po celý rok. Vyberte si to období, které vás svou povahou nejvíc naplňuje a vyrazte i se svými nejbližšími vstříc nezapomenutelným pohledům. Let balonem je krásný dárek, který potěší všechny vaše blízké. Nemusíte se bát, že se netrefíte s datem konání letu. Obdarovaný dostane pouze hezky zabalený dárkový certifikát a termín letu si vybere podle svého přání.