Poznejte tři nejkrásnější místa Moravy z balónového koše i pěšky!

Vybrali jsme pro vás tři nejkrásnější místa na Moravě, která můžete nejprve poznat z ptačího pohledu a poté si je projít a seznámit se s nimi zblízka. Let balónem můžete také darovat jako zážitkový dárek. O dalších zážitkových dárcích si můžete přečíst více zde.

Pálava

Pokud budete na dovolené na jižní Moravě, můžete si ji zpříjemnit letem v balónu. Lety balónem nad Pálavou či Pavlovskými vrchy jsou dnes běžné. Rozhled do krajiny je nádherný a poté, co si přírodu prohlédnete z ptačí perspektivy, můžete vyrazit na procházku přírodou.

Chráněná krajinná oblast Pálava patří k nejmenším v České republice. Vznikla v roce 1979 a od té doby byla i zařazena mezi rezervace UNESCO. V této oblasti můžete navštívit hned dva známé zámky, jsou to Valdice a Lednice. Součástí oblasti je i archeologické naleziště Dolní Věstonice. Známou částí chráněné krajinné oblasti jsou Pavlovské vrchy, jejich maximální nadmořská výška je 600 m.n.m. Pokud se vydáte po některé z turistických tras, které krajinou vedou, můžete spatřit výra velkého, sysla nebo bobra evropského.

Uherské Hradiště

Další moravské místo, které můžete poznat z výšky, je Uherské Hradiště. Město nacházející se ve Zlínském kraji, má své prvopočátky v roce 1257, kdy ho založil český král Přemysl Otakar II.  Ve městě dnes najdete Slovácké muzeum, které se věnuje etnografii, archeologii a kultuře slováckého regionu. V létě můžete ve městě navštívit festival Letní filmová škola Uherské Hradiště, tu pořádá Asociace českých filmových klubů a věřte, že je na co se dívat. Pokud si uděláte po městě procházku, najdete množství nejrůznějších architektonických stylů od gotiky, po baroko až k novorenesanci. Na zaslouženou sklenku piva si můžete zajít do některé z mnoha hospůdek či kaváren.

Brno

Nesmíme zapomenout ani na největší město na Moravě – Brno. Pokud máte rádi kulturu, můžete v Brně navštívit Moravskou galerii, která je druhým největším muzeem umění v České republice. Dále stojí určitě za pozornost Uměleckoprůmyslové muzeum nebo Dům umění města Brna. Z divadel doporučujeme Divadlo Husa a provázku, HaDivadlo a samozřejmě Národní divadlo Brno, kde si můžete vybrat představení z baletní, činoherní nebo operní scény. Zajímavé je i Brněnské podzemí, či hrad Špilberk.

Hledáte něco trochu více adrenalinového, než je let balónem? Přečtěte si, proč zkusit třeba tandemový seskok!