Přeleťte balónem nad Českým rájem nebo Telčí!

Let balónem je jedinečný zážitek, a pokud si vyberete krásnou lokalitu, určitě na svůj první let jen tak nezapomenete.  Moc pěkné lokality k letu balónem jsou třeba Českým ráj nebo nad Telč. Vybírat samozřejmě můžete i z jiných míst a dalších zážitkových vyhlídkových letů.

Vzneste se do vzduchu!

Váš zážitek let balónem začne dopoledne, kdy budete moci posádce pomoci s přípravou balónu pro let. Po přípravě se spolu s balónářem vznesete k oblakům. Let balónem trvá přibližně hodinu, za kterou stihnete uletět vzdušnou čarou vzdálenost mezi deseti a patnácti kilometry. Do balónu si s sebou určitě vezměte fotoaparát nebo kameru, abyste svůj let mohli zaznamenat. Po přistání na zem se setkáte s pozemní posádkou, která vás doprovázela celou dobu letu. Posádka vás pak odveze zpět na místo vzletu.

Navštivte Český ráj

Chráněná krajinná oblast Český ráj byla vyhlášena v roce 1955. Jejím účelem a posláním je zachování vzhledu krajiny a biologické rozmanitosti druhů. Skalní vrchy mají původ až v třetihorách. Dále zde najdete pískovcové útvary a jeskyně. Nejznámějším místem Českého ráje je zřícenina hradu Trosky. Pokud si tedy vyberete let balónem nad Českým rájem, můžete se pak na Trosky zajít podívat z blízka. Trosky pochází ze středověku, jejich vznik se datuje mezi léty 1380 – 1390. Na čedičových vyvřelinách stojí dvě obytné věže se známými jmény Panna a Baba.

Let balónem Telč

Váš let balónem se také může uskutečnit nad Telčí, kde můžete v létě navštívit hudební festival s dlouholetou tradicí s názvem Prázdniny v Telči. Ten každý rok probíhá na přelomu července a srpna a nejedná se jen čistě o hudební zážitek, na místě můžete zhlédnout divadelní představení, nebo se realizovat ve výtvarných dílnách. Za pozornost stojí i telčský zámek, který byl postaven v renesančním stylu. Zámek byl zařazen mezi národní kulturní památky a je přístupný veřejnosti.

Podívejte se i na další zážitky na stránkách zážitkové agentury Esennce.cz!