Zažijte let balónem na jižní Moravě!

Dopřejte si čas od času nějaký příjemný zážitek! Let balónem s ubytováním v panenské přírodě vás určitě nadchne. Navštívit můžete také nedaleký hrad Buchlov, nebo jen tak vyrazit na procházku do přírody.

Jižní Morava, krásný kraj a pěkná příroda, co kdybyste ji poznali také z ptačí perspektivy? Při zážitku Let balónem Buchlov budete mít v ceně nejen let balónem, ale i ubytování na jednu noc v penzionu, který se nachází přímo v areálu balónového létání v obci Břestek.

Let balónem

Nejdůležitější částí zážitku je ale let balónem. Před vzlétnutím posádka balón přichystá a pokud se vám bude chtít, můžete při přípravách pomáhat. Dále pilot balónu vysvětlí pasažérům, jak se při letu chovat a na řadu přichází odlet. Průměrná doba letu je jedna hodina, při které stihnete uletět deset až patnáct kilometrů vzdušnou čarou. Region Uherskohradišťska je pro létání balónem ideální, díky nízkému letovému provozu v této oblasti se můžete s balónem dostat i do větších výšek, než by bylo povoleno v jiných lokalitách. Po přistání nastává slavnostní křest absolventa letu a pozemní posádka, která celou dobu letu sleduje balón ze země, vás dopraví na ubytování.

Navštivte hrad Buchlov!

Navštívit můžete také hrad Buchlov. Ten vznikl v první polovině 13. století a je vyhlášen národní kulturní památkou. Na hradě si můžete projít celkem pět prohlídkových okruhů. Jsou to velký a malý okruh, okruh pro děti, kaple sv. Kateřiny a vyhlídková věž.

Velký a malý okruh vás informují o historii hradu, dále si projdete místnosti strážnice a vrátnice s expozicí zbraní, které u sebe měli strážní. V obou okruzích si prohlédnete s průvodcem zbrojnici, v druhé patře hradu uvidíte místnost, která se využívá k pořádání menších tematických výstav. Momentálně je zde k vidění expozice s názvem Herbáře a bylináře z hradní knihovny. Součástí obou prohlídkových okruhů (i jako samostatná prohlídka) je vyhlídková věž, ze které se můžete podívat na pohoří Chřiby, rozhled je až na Slovácko, Bílé Karpaty a Javořinu, v dálce je pak možné vidět i pálavské vrchy.

Větší okruh je prodloužen o prohlídku pekárny a knihovny, která byla založena na konci šestnáctého století a čítá přes deset tisíc svazků z nejrůznějších oborů. Za pozornost stojí i raně gotická kaple z 13. století. Větší prohlídkový okruh dále nabízí prohlídku malého rytířského sálu.  Samostatně oddělenou prohlídkou je také kaple sv. Barbory, která byla postavena na místě původní kaple v 17. století. Kaple je rodinnou hrobkou pánů z rodu Petřvaldu a Berchtoldů. Pořádají se zde poutě a různé výstavy.

Vyberte si nějaký další vyhlídkový let jako zážitkový dárek!