Zažijte let balónem!

Vzneste se do oblak a užijte si pohled do krajiny z ptačí perspektivy. Z výšky několika set metrů získáte nádherný rozhled do přírody. Na hodinu strávenou na čerstvém vzduchu v balónovém koši do konce života nezapomenete. Určitě si s sebou vezměte fotoaparát nebo kameru, abyste svůj let balonem zdokumentovali, přece jen platí, že vzpomínky časem vyblednou. A po čase bude určitě příjemné prohlédnout si fotky nebo se podívat na film.

Co vše při letu balónem zažijete?

Pokud se pro zážitkový dárek rozhodnete, užijete si let balónem od začátku až do konce. Účastnit se můžete už počáteční fáze příprav, kdy je balon připravován k vzletu. Před letem budete ještě pojištěni a o vaši bezpečnost ve vzduchu se bude starat balónář, ale opravdu se nemáte čeho bát. Horkovzdušné balony se pohybují podle rychlosti vzduchu ale obecně za hodinu letu stihnete uletět vzdálenost deseti až patnácti kilometrů. Ze země na vás bude také dohlížet pozemní doprovod, který vás po přistání dostane zpět do místa vzletu. Malou pozorností je slavnostní křest, který proběhne po přistání a k tomu dostanete ještě památeční list.

Vybírat můžete i z dalších zážitků odehrávajících se ve vzduchu. Pokud máte rádi, když vám v žilách koluje adrenalin, můžete zkusit akrobatické lety. Pilot se přizpůsobí vaší odvaze a tak je jen na vás, na jaké akrobatické kousky si troufnete. Pokud chcete zůstat na zemi, ale řízení letadla vás vždycky lákalo, zkuste letecký simulátor. Vyzkoušíte si nouzové přistání letadla, obyčejný let bez komplikací a nebo můžete vyzkoušet novinku, kterou je pohyblivý simulátor Cessna. Dalším oblíbeným zážitkovým dárkem jsou vyhlídkové lety, čas letů se pohybuje od dvaceti do šedesáti minut a platí, že čím je let delší, tím je jeho cena vyšší. Vyhlídkové lety balónem, letadlem nebo vrtulníkem můžete také darovat jako originální dárky k narozeninám nebo k výročí.