Zážitek – vyhlídkový let horkovzdušným balónem

Zajímalo vás vždy, jaké to je létat nahoře v blankytně modrých oblacích? Vydejte se do oblak uvnitř koše horkovzdušného balónu! Vychutnejte jedinečný romantický zážitek v nebesích! Poznejte pohled na svět z ptačí perspektivy!

Zaujal vás zážitek – vyhlídkový let horkovzdušným balónem?

A chcete se o tomto zážitku dozvědět více? Připravili jsme pro vás souhrn informací, které se týkají právě vyhlídkového letu horkovzdušným balónem.

Vyhlídkový let horkovzdušným balónem

Tento adrenalinový zážitek může absolvovat kdokoliv – letu balónem by se však měli vyhnout těhotné ženy. Vyhlídkový let trvá přibližně jednu hodinu (závisí to především na teplotních a povětrnostních podmínkách). Na celou akci je však nutno počítat zhruba se  třemi až čtyřmi hodinami. Létá se prakticky v každém ročním období a kdekoliv v ČR – závisí to však opět na meteorologické předpovědi. Lety jsou pořádány zpravidla brzy ráno a v podvečer. V zimních měsících se dá létat často i během dne. Nejčastěji se létá z těchto lokalit: Praha, Plzeň, České Budějovice, Český Krumlov, Brno, Zlín, Ostrava, Olomouc, Tábor a Karlštejn. Místo startu je však třeba nejdříve zkonzultovat s pilotem. Na samotný let se nemusíte nijak zvlášť připravovat. Instruktoři vás před nasednutím důkladně proškolí. Vysvětlí vám, jak bude celý vyhlídkový let balónem probíhat. Dozvíte se, jak se máte po čas celého letu chovat, co je dovolené a co naopak zakázané.  Dle poukazu, který jste si zakoupil, smí v balónu sedět jedna a nebo až dvě osoby. Aby byl pro obdarovaného (tedy držitele certifikátu) let balónem dokonalým zážitkem, využívají provozovatelé vyhlídkových letů speciální prostorné koše vybavené polstrováním. Proto je i samotné přistání bezpečné a maximálně pohodlné. Po přistání pasažéra i techniku naloží pozemní doprovod a je odvezen na místo, ze kterého balón původně odlétal. Po dobu letu můžete fotit i filmovat.