Let balónem: 5 nejoblíbenějších lokalit

Brno, Ostrava, Olomouc, Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov, České Budějovice, Praha, Český ráj, Vzlétnout můžete i v severních Čechách, jmenovitě z Liberce, Jablonce nad Nisou a Teplic. Ano, balónem můžete létat prakticky po celé české republice. Mezi nejoblíbenější pětku míst vzletu ale patří Olomouc, Brno, Praha, České Budějovice a Teplice.

Pokud si v některém z těchto měst budete užívat letu balónem, nezapomeňte se v něm zastavit a poznat ho trochu z blízka. Dále se dočtete, co byste v každém městě měli vidět, co stojí za pozornost.

Olomouc – Studentské město, které žije aktivním kulturním životem prakticky po celý rok. Místo je krásně zachovalé a tak třeba jen procházka v historickém centru bude příjemným zážitkem. Pokud vás nezajímá architektura, ve městě je aquapark a zoologická zahrada, která stojí na Svatém Kopečku.

Brno – Milovníci kultury musí v Brně navštívit divadlo Husa na provázku a nebo navštívit jedno z městských kin. Pro sportovce nabízí město fitness centra, ale i venkovní sportoviště, kde si můžete ukrátit volnou chvíli.

Praha – Milion možností, procházka centrem, Pražský hrad, největší zoo v republice, několik aquaparků. Noční život kulturní i nekulturní. Prostě všechno, co vás napadne. Nechte se inspirovat městem, možností máte nekonečně mnoho.

České Budějovice – Zde můžete navštívit galerii současného umění, projít se historickým centrem. Můžete posedět v kavárně nebo vinárně a pak si prohlédnout dominantu Budějovic Černou věž a Piaristické náměstí.

Teplice – Za pozornost stojí teplický zámek, který byl založen jako benediktinský klášter v polovině dvanáctého století. Budova zámku v sobě ukrývá pozoruhodná místa jako jsou Ptačí schody či románskou kryptu. Krásná procházka vás bude čekat v zámecké zahradě. Po výletu si můžete odpočinout v městských Císařských lázních.

Zážitek let balónem Buchlov si můžete užít vy i vaši blízcí. Pokud pátráte po nějakém jiném zážitkovém dárku, podívejte se na stránky Esennce.cz, internetové agentury na zážitky.