Let balónem pro dva

Dárek v podobě letu pro dvě osoby je ideální pro ty, jež si chtějí vychutnat nezapomenutelný pocit z letu v oblacích s někým, koho mají rádi, nebo zkrátka chtějí tímto exkluzivním dárkem obdarovat například své rodiče a podobně.

Kromě letenky pro dvě osoby je součástí zážitku také slavnostní křest pasažérů a pamětní list. Před samotným letem může dvojice pomoci s přípravou balónu a po krátké předletové instruktáži bude vše připraveno k odletu. V koši bude s dvojící přítomen pouze pilot. Let trvá cca jednu hodinu a délka letu je závislá na aktuálních povětrnostních podmínkách, obvykle ale balón uletí cca 10 až 15 km vzdušnou čarou. Po přistání čeká dvojici slavnostní křest a od pilota jí bude vystaven pamětní list, jako připomínka tohoto významného dne. Zpět na místo odletu, popř. jiné místo, dle předchozí domluvy, dvojici dopraví doprovodný automobil, který balón sleduje po celou dobu letu. Během letu můžete natáčet i fotografovat, takže si můžete pořídit i zajímavý obrazový záznam.

Při letech horkovzdušným balónem nezávisí na aktuálním ročním období, rozhodující jsou aktuální meteorologické podmínky. Lety jsou tedy pořádány za předpokladu, že počasí neohrožuje bezpečnost účastníků letu. Den a čas vzletu se dozvíte několik hodin dopředu. Místo vzletu vybere pilot v závislosti na počasí v oblasti.

Let balónem pro dva se nedoporučuje těhotným ženám. Žádná další omezení nejsou stanovena. Nemusíte se oblékat výrazně tepleji, než by jste byli oblečeni při pobytu na zemi. Oblečení se doporučuje klasické sportovní a vhodná je pevná obuv. Celková doba zážitku se i s přípravou balónu, samotným letem a ostatními úkony pohybuje okolo 3 až 4 hodin.

Balóny startují z několika míst po celé České republice. V Čechách je to Praha (Průhonice, Konopiště, Karlštejn), na Jižní Moravě můžete vzlétnout z Brna, Uherského Hradiště, Kunovic, Zlína, Smraďavky, Břestku, Buchlovic, Olomouce a z Pálavy. Na Severní Moravě se odlétá z několika míst v okolí Ostravy. Přesné místo startu určí pilot s ohledem na počasí.