Let balónem pro jednoho

Součástí letu pro jednu osobu je, kromě letenky i speciální pojištění, slavnostní křest a také pamětní list, který vám bude navždy připomínat tento den.

Před započetím samotného letu mohou pasažéři pomáhat s přípravou balónu. Následně budou, ještě před nastoupením do koše, poučeni o chování při letu a poté již nic nebrání započetí letu. Samotný let většinou trvá jednu hodinu, směr letu a uražená vzdálenost se odvíjí dle aktuálních povětrnostních podmínek. Obvyklá vzdálenost, kterou balón urazí, se pohybuje od 10 do 15 km vzdušnou čarou. Po přistání je pasažér slavnostně pokřtěn a je mu od pilota vystaven pamětní list. Cestu zpět na místo odletu, popř. na místo dle dohody, již pasažér absolvuje v doprovodném voze, který sleduje balón po celou dobu letu, až k místu přistání. Celková doba zážitku se pohybuje od 3 do 4 hodin, doba samotného letu je již zmíněná cca jedna hodina. Po celou dobu letu můžete fotit i filmovat.

Lety horkovzdušným balónem jsou provozovány celoročně, ale je brán ohled na současnou meteorologickou situaci, která zajistí bezpečné provedení letu. Den a čas vzletu se potvrzuje několik hodin předem a závisí na aktuální předpovědi počasí.

Letu balónem se může zúčastnit kdokoliv, pouze těhotným ženám ale není let příliš doporučován. Co se týče vhodného oblečení, tak vhodné je klasické sportovnější oblečení a kvalitní, pevné boty. Není třeba oblékat se více než by jste se oblékli při pobytu na zemi.

Míst odletu najdeme v republice opravdu spoustu, v Čechách je to Praha (Konopiště, Karlštejn), na Jižní Moravě můžete vzlétnout z Brna, Uherského Hradiště, Kunovic, Zlína, Smraďavky, Břestku, Buchlovic, Olomouce a z Pálavy. Na Severní Moravě se odlétá z několika míst v okolí Ostravy. Přesné místo startu určí pilot s ohledem na počasí.