Zažijte let větroněm!

Vzneste se do vzduchu a plachtěte spolu s profesionálním instruktorem ve výškách a vzdušných proudech. Hoďte za hlavu všechny starosti a odpočiňte si při letu nad krajinou při zážitku, na který se nezapomíná!26

Zážitek let větroněm

Let větroněm můžete zažít ve středních Čechách, na jižní Moravě a v Jeseníkách. Větroň se do vzduchu dostane pomocí motorového letadla, které ho vytáhne do oblak. Před letem se seznámíte s pilotem a proběhne krátká předletová příprava, následně se společně vznese do oblak a budete plachtit. Let trvá přibližně dvacet minut.

Větroň je dalším označení pro kluzák, bezmotorové letadlo těžší vzduchu. Tato letadla se dostávají do vzduchu s pomocí motorových letadel nebo katapultováním. Kluzáky jsou lehká letadla, hmotností se pohybují mezi tři sta až sedmi sty kilogramy. Hlavní znak letadla jsou lehká a štíhlá křídla. Ve vzduchu se pak bezmotorová letadla pohybují pomocí využívání energie vzestupného proudění vzduchu pro získávání výšky.

Vyhlídkové lety

Vyhlídkové lety jsou oblíbené zážitkové dárky, které můžete darovat svým blízkým a nebo si je pořídit jen pro sebe. Rozhled do krajiny z ptačí perspektivy si můžete užít nejen díky letu ve větroni, ale třeba i z balónového koše, paluby letadla nebo vrtulníku. Záleží jen na vašich preferencích, zájmech a požadavcích. Některé vyhlídkové lety je možné absolvovat ve dvojici. Můžete tak vyhlídkový let pořídit pro sebe a svého partnera třeba jako dárek k výročí.

Vyhlídkové lety patří mezi zážitkové dárky, kterými můžete udělat radost svým blízkým. Na internetových stránkách Esennce.cz, najdete desítky nejrůznějších zážitkových dárků, ze kterých můžete vybírat. Od adrenalinových, po sportovní až k zážitkovým víkendovým pobytům nebo kuchařských kurzům. Voucher na zážitek vám navíc přijde v krásném dárkovém balení a tak ho můžete obdarovanému rovnou předat.